logo-samandehi

محصول مورد نظر خود را بخرید، بفروشید یا جستجو کنید

{{section.title}}
{{data.just_image.title}}
{{data.just_reviewed.title}}
ثبت آگهی رایگان

قوانین و مقررات

 با سلام خدمت همه‌ی کابران گرامی

مطالعه، استفاده و عضویت در سایت و اپلیکیشن استوک لند توسط هر کاربر، به منزله مطالعه، پذیرش و رعایت قوانین و مقررات سایت استوک لند می‌باشد.

 

 • وب‌سایت استوک لند، یک سایت کاملاً تخصصی در حوزه خرید و فروش کلیه وسایل نقلیه و کلیه قطعات متعلق به آنها است که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران ثبت و ایجاد شده و در حال فعالیت است. این وب‌سایت ‌به عنوان یک سایت الکترونیکی، پایبند به تمامی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و با نقض‌کنندگان این قوانین در حدود اختیارات قانونی خود، برخورد می‌کند.

 

 • این وب‌سایت هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری قطعات ندارد و قیمت‌گذاری صرفا بنابر تصمیم آگهی‌دهنده انجام می‌گردد.

 

 • این وب‌سایت هیچ دخالتی در معامله احتمالی افرادی که از محتوای اطلاع‌رسانی آن استفاده کرده‌اند نداشته و هیچ نفعی در معامله احتمالی آنها عائد این سایت نمی‌شود؛ فلذا مسئول انجام معاملات آنها یا نظارت بر اجرای آن نیست. براین اساس، رعایت احتیاطات حقوقی، فنی و اقتصادی لازم در انجام معامله، مستقیماً برعهده‌ معامله‌کنندگان است و تبعات ناشی از آن، ابداً متوجه این سایت نخواهد بود.

 

 • کاربران محترم ضرورتاً باید به هشدارهای پلیس فتا و سایر مراجع انتظامی، امنیتی و نظارتی دقت کنند و شخصاً مسئول انجام یک معامله امن باشند.

 

 • طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

 

 • لینک‌، آدرس الکترونیکی یا هرنوع تبلیغ مجازی سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی در محتوای این سایت، صرفاً جهت اطلاع‌رسانی است و استوک لند هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن لینک‌ها یا آدرس‌های الکترونیک یا تغییرات بعدی آنها نخواهد داشت.

 

 • هر نوع محتوا یا آگهی ثبت‌شده از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی، توسط سامانه‌های مانیتورینگ خودکار و غیرخودکار تیم استوک لند بررسی و پس از تائید محتوا، بارگذاری و نمایش داده می‌شود. بدیهی است چنانچه اطلاعات به‌صورت ناقص یا خلاف مقررات و ضوابط ما ارائه گردد، استوک لند بنابر ضوابط موجود، آنها را حتی‌الامکان اصلاح یا نهایتاً حذف خواهد کرد.

 

 • هیچ یک از کاربران، حق کپی‌برداری و سوء استفاده از محتوای تبلیغی اشخاص دیگر -از قبیل استفاده غیرمجاز از تصاویر قطعات  یا توضیحات و ترکیبات خاص آنها- را به گونه‌ای که تشابه صد درصدی بین آنها وجود داشته باشد ندارد. درصورت مشاهده یا گزارش شاکی، نسبت به اصلاح یا حذف محتوا یا انسداد موقت و دائم حساب کاربری فرد سوءاستفاده‌کننده اقدام خواهد شد.

 

 • هر آگهی فروش، مختص نمایش اطلاعات یک یا چند قطعه از یک خودرو  است؛ لذا در صورت ارائه هر نوع اطلاعات اضافی در آگهی که مشتمل بر نوعی اگهی نسبت به قطعات خودروی دیگری گردد، بصورت اتوماتیک حذف خواهد شد. برهمین اساس، توضیحاتی که تبلیغ فروشگاه و لوگو، چهره شخص فروشنده، کانال تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، و در کل هر توضیح اضافی را شامل شود، به‌صورت اتوماتیک حذف خواهد شد.

 

 • انصراف از همکاری و تقاضای استرداد وجه، پس از انتخاب تعرفه و انجام عملیات پرداخت  به هیچ وجه مورد پذیرش نیست و وجهی مسترد نمی‌گردد و واریز کننده وجه پس از واریز آن، حق خود را مبنی بر پیگیری حقوقی استرداد آن سلب و ساقط می‌کند.

 

 • واریزکننده وجه اقرار و اذعان می‌کند که وجه واریزی از کارت و حساب خویش و متعلق به وی باشد و شخصاً مسئول پاسخگویی به تبعات ناشی از آن، در صورت کشف خلاف واقع باشد. سایت استوک لند به طور کلی از این مطلب مبری است و نهایت همکاری را با مراجع قضایی و انتظامی در این زمینه معمول خواهد داشت.

 

 • آگهی‌کننده با قراردادن آگهی قطعات و تلفن تماس خود، قبول می‌کند که این اطلاعات را در معرض دید عموم قرار داده و استوک لند  را از تبعات و حواشی احتمالی ناشی از آن مبری می‌کند.

 

 • ارتباط بین خریدار و فروشنده به طور مستقیم با مباشرت خود آنها انجام می‌شود و استوک لند هیچ مکانیزمی در خصوص تائید اصالت، وثوق و هویت واقعی طرفین ندارد و مبری از مسئولیت‌های احتمالی ناشی از آن است. خریدار و فروشنده شخصاً باید این موضوعات را احراز و رعایت کنند.

 

 • حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، کاربران می‌بایست در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

 

 • شماره تلفن‌ پشتیبانی 021-22756517  است و هیچ شماره دیگری غیر از آن، متعلق و منتسب به این سایت نیست.

 

 • استوک لند در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش یا پشتیبانی ندارد و کلیه خدمات و تراکنش‏‌های مالی آن فقط از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به استوک لند اطلاع دهید.

 

 • قوانین و ضوابط مشروحه مندرج در این صفحه بنا به تغییر شرایط، درصورت لزوم، اصلاح، گسترش یا تعدیل خواهد شد. کلیه کاربران شخصاً موظف هستند به‌صورت دوره‌ای از این صفحه بازدید و از آخرین وضعیت قوانین، اطلاع حاصل کنند.

 

 • هر کاربر حقیقی، تنها حق انتخاب یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت با بیش از یک نام، حساب کاربری وی به طور موقت یا دائم  مسدود خواهد شد. بر همین اساس، چنانچه کاربری با ایجاد کاربری‌های مختلف بخواهد در قیمت بازار نوسان ایجاد کند، بدون هیچ تذکر قبلی، حساب کاربری وی به طور دائم مسدود خواهد شد.

 

 •   در صورت هر گونه استفاده نادرست از آگهی  حساب کاربری فرد مذکور، بدون هیچگونه تذکری مسدود خواهد شد.

 

 • در صورت هرگونه استفاده نادرست از عضویت خریداری‌شده، حساب کاربری فرد مذکور، بدون هیچگونه تذکری مسدود و پیگرد قانونی خواهد داشت .

 

 • چنانچه زمان انقضاء عضویت شما در تعطیلات آخر هفته - روزهای پنجشنبه و جمعه - و یاتعطیلات رسمی است، حتما روز قبل یا چهارشنبه نسبت به تمدید عضویت خود اقدام کنید. در غیر این صورت استوک لند هیچ مسئولیتی در قبال بازیابی آگهی‌ها و تمدید عضویت شما نخواهد داشت. تمدید عضویت برای همان روز، از 9 صبح تا 16:30 روز شنبه تا چهارشنبه انجام می‌گیرد. در صورت پرداخت یا اطلاع‌رسانی در خارج از زمان‌ ذکرشده، تمدید در روز کاری بعدی صورت می‌گیرد.

 

 • ارتکاب اقدامات مشروحه ذیل، واجد ضمانت اجرای اخطار به کاربر، انسداد موقت یا کامل حساب کاربری مرتکب، انتقال وی به لیست سیاه، ارجاع موضوع به مراجع قانونی و طرح شکایت کیفری یا حقوقی علیه وی توسط تیم حقوقی استوک لند خواهد بود.

 

 • انتقال و انتشار هرگونه مطلبی که به حقوق دیگران تجاوز و هتک حرمت کند. همچنین درج کلمات تهدیدآمیز و توهین‌آمیز و ناقض حقوق شخصی یا اجتماعی، مطالب مبتذل، یا حتی مطالب قابل‌اعتراضی که باعث ترغیب به اعمال مجرمانه شود.

 

 • نقض حقوق معنوی مالکین وب‌سایت استوک لند یا هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب‌سایت، به صورت مستقیم  یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، موجب پیگرد است. بدیهی است استفاده از اطلاعات سایت با ذکر صریح عنوان استوک لند به عنوان منبع و برای مقاصد قانونی بلامانع است.

 

 • ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، افترا یا در کل هر نوع جرم علیه اشخاص حقیقی یا حقوقی به هر صورت (اعم از حضوری-تلفنی-ایمیلی-پیامکی و...) درصورت اطلاع استوک لند یا شکایت ذیحق، موجب پیگرد است.

 

 • اقدام به دسترسی غیرمجاز، هک، تخریب، اخلال، انسداد یا ممانعت از دسترسی به دادهها یا سامانههای رایانهای و مخابراتی وبسایت و کاربران آن، یا تهدید به ارتکاب آن ولو آنکه عملاً منجر به حمله رایانهای نشود، موجب پیگرد است.

 

 • استفاده از هرنوع فناوری رایانه ای، جهت مرور یا کپی خودکار صفحات و اطلاعات سایت استوک لند ، موجب پیگرد است.

 

 

نکته مهم:

کاربران محترم میتوانند با ارسال پیام خصوصی به پست الکترونیکی مربوط به شکایات مردمی  به آدرس: info@estokland.com شکایات، انتقادات و پیشنهادهای خود را نسبت به انتشار آگهی هایی که ضوابط فوق را رعایت نکرده اند با عنوان «شکایت/انتقاد/پیشنهاد» ثبت و اطلاع رسانی کنند.

استوک لند متعهد است در حداکثر ده روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحت، نسبت به اصلاح و اتخاذ رویه متناسب اقدام کند. این امر شامل ارسال اخطار به شخص خاطی و تحمیل ضمانت اجراهای مندرج در مطالب فوق علیه وی خواهد بود.

درهرصورت، نتیجه پیگیری انجام شده، به فرد شکایت کننده نیز اطلاع داده خواهد شد.